3 Mart 2016 Perşembe

     Daha öncede sıkı bir YouTube    takipçisi olduğumu söylemiştim .YouTube aslında doğru kullanıldığında çok fazla bilginin olduğu ve sizi çok eğlendiren içeriklerin üretildiği, fikir sahibi düşünen insanların size hayatta istedikleriniz ve yaşadıklarınızla ne kadar alakanızın bulunduğunu anlatan , aslında yaptıklarınızın hep toplum için olduğunu ve kendiniz için çok az çabalamadığınızı size gösteren insanlarla dolu...En azından benim için böyle oldu . Ben hayata dair istediğim şeyleri kendim için istiyorum artık .Yani iyice anlatmam gerekirse bu konuyu ; düşünün 10 yıl sonrasını , herkesin istediği bir araba, yazları tatile gidebilmek , güzeller güzeli ahlaklı çocuklar, sevecen bir eş , uzun bir yaşam ... Herkes bunları ister değil mi ? Peki neden bunları istediğimizle ilgili hiç düşündük mü ? Yani demek istediğim görünürde bunları kendiniz için istiyor gibi olabilirsiniz fakat içten içe hepsi toplumun sizden istedikleri .Toplum sizden istiyor diye araba ve ev sahibi olmak istiyorsunuz , hiç bunu irdelediniz mi kendinizle yaptığınız kaçamak, kimsenin işitmediği, kısa sohbetlerinizde ?
      Neyse felsefe benim işim değil severim fakat bu aralar felsefe konuşulmuyor .Konuştuğunuzda 'SIKICI' bir insan oluyorsunuz , dinlemek istemeyen , düşünmek istemeyen kimselerce... Ben YouTube ' tan bahsediyordum size . Bir gün yeni şeyler keşfetmek üzere (Küçük Prens misali) farklı kanallar  aramaya başladım .İstediğim şey vloglardan ve makyaj videolarından ziyade daha kafamı boşaltacak değilde dolduracak şeylerdi . Merakım olan konular arasında sanat tasarım hikayeleri bana en çok ilham veren konudur .Bende bu hususta doğru bilgiler verebilecek ve beni izlerken yormadan sevdirerek, açıklayıcı , sakin bir dili olan yani kısaca mükemmel bir kanal aradım :) YouTube arama çubuğuna TASARIM HİKAYELERİ yazdım ve karşıma direk Barış Özcan çıktı .
          Barış Özcan YouTube platformunda yaratıcı içerikler üreten , insanlara kendi hayatıyla ilgili ufak hikayeler paylaşan , sanat tasarım hikayelerini sıkı bir araştırma sonucu izleyicilerine sunan , şahane konuşması ve mütevaziliğiyle ona daha tanımadan saygı duymamı sağlayan sıkı takipte olduğum bir birey . Ayrıca kanalında çok güzel içerikler üretmeye devam ediyor mesela OKU bölümünde izleyicileri ona İnstagram üzerinden #okurmusun @barışözcan etiketiyle kendi okudukları kitaplardan beğendikleri kısa bir bölümü fotoğraf şeklinde paylaşıyor ve o da hazırlayacağı OKU içeriğindeki videolarını buna göre belirliyor o hafta bir kişinin paylaştığı kitaptan bölüm okuyor .
           Ben aslında bıraksam kendimi sayfalarca yazabilirim ama sizin için en iyisi bir YouTube'a girip Barış Özcan'ın kanalına göz gezdirmeniz . E tabi YouTube 'un raconu olan abone ol butonuna da basmayı unutmayın :)
       Aslında  sizlere yazdığım bu yazının  ona bir teşekkür yazısı olmasını planlamıştım fakat ben cesaret yoksunu bir kızım.Okur belki diyorum ama sizin okuduğunuzdan da şüpheliyim :) Umarım okuyorsunuzdur .
         her zaman ki gibi ....
                                                   unutma bunlar tamamen benim düşüncelerim
                                                                  sevgiler
                                                                                 MERDÜMGİRİZ .....

(Ha bu arada linkleri burada veriyor olacağım umarım bakmak istersiniz.)
https://www.facebook.com/barisozcan
https://www.youtube.com/channel/UCv6jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw
https://www.instagram.com/barisozcan/

       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

              MERHABA     Geçenlerde arkadaşlarım benden film tavsiyesi istediler bende onlara  Çikolata filmini tavsiye ettim ve aklıma ...